Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Vítězný oblouk v Paříži se nachází na náměstí Place Charles de Gaulle a jedná se o jeden z nejznámějších symbolů města nad Seinou.

Vznik Vítězného oblouku

Za vznik Vítězného oblouku může částečně slavná bitva u Slavkova u Brna. Proč? Inu, velký Napoleon po vítězné bitvě u Slavkova v roce 1805 slíbil svým vojákům, že se vrátí do sladké Paříže pod vítěznými oblouky. Slovo dalo slovo a hned následující rok byl položen základní kámen této slavné stavby. Avšak stavba se o několik desetiletí zdržela, takže Vítězný oblouk byl nakonec postaven v roce 1836. Na tomto faktu nic nemění, že se jedná o nádhernou stavbu, která je dodnes chloubou celé Paříže.

550 vitezny oblouk by Michael Meinecke

Vítězný oblouk v Paříži - Autor snímku Michael Meinecke

Popis Vítězného oblouku

Vítězný oblouk je padesát metrů vysoká stavba a na svých zdech znárodňuje různé válečné motivy. Když se budeme dívat na čelo Vítězného oblouku, tak po své levé straně uvidíme velmi rozměrný reliéf, který znázorňuje Napoleonův triumf. Nad tímto reliéfem je pro změnu znázorněna Bitva u Abukíru, kdy Napoleon vyhrál v roce 1799 nad tureckou armádou. Po naší pravé straně pak uvidíme reliéf, který zachycuje, jak obyčejní Francouzi odcházejí bránit svou vlast a národ. Nad tímto reliéfem je pak znázorněn pohřeb generála Francoise Marceaua.

Na vlysu Vítězného oblouku se pak francouzští sochaři Brun, Laitié, Rude, Jacquet a další, pokusili úchvatně znázornit odchod francouzských vojsk na nová tažení. Z druhé strany oblouku pak uvidíte jejich šťastný návrat. Pod střechou oblouku je pak třicet štítů, které nesou názvy Napoleonových slavných vítězných bitev v Africe a v Evropě. Českého turistu však bude nejvíce zajímat, kde je znázorněna slavná bitva u Slavkova. Český turista nebude zklamán, neboť bitvu u Slavkova najde na boku pravé strany oblouku. Reliéf pochází z dílny francouzského sochaře Jeana Gechtera a zobrazuje scénu, kterak vojáci Napoleonovy armády rozbíjejí led na Žatčanském rybníku, aby potopili nepřátelské oddíly. Na menších obloucích pod reliéfem Bitvy u Slavkova jsou napsána jména důstojníků císařské armády. Pod Vítězným obloukem je také hrob Neznámého vojína, odpočívá zde neznámý francouzský voják z první světové války.

550 View from Arc de Triomphe by  FASTILY

Pohled z oblouku, v pozadí Eiffelova věž - Autor snímku FASTILY

Vítězný oblouk dnes

V současné době je Vítězný oblouk přístupný široké veřejnosti. Navštívit zde můžete například zajímavé místní muzeum i vyhlídkovou terasu. Z vyhlídkové terasy je jeden z nejpůvabnějších výhledů na Paříž, zejména na slavnou třídu Champs-Elysées. Z terasy také uvidíte moderní pařížskou čtvrt La Défense. Ve večerních hodinách je Vítězný oblouk krásně nasvícen, takže doporučujeme pohybovat se kolem Vítězného oblouku také večer. U Vítězného oblouku se velmi často také pořádají různé vojenské přehlídky a slavnosti.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde