Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Zde je malý návod jak používat turistickou kartu Paris Visite. Není to nějak složité, ale je třeba dodržet pár základních postupů před tím, než začnete kartu Paris Visite používat. Jak asi už víte, karta Paris Visite slouží pro úhradu jízdného v Pařížské městské hromadné dopravě. Ta zahrnuje jednak metro, ale také vlak, tramvaj, lanovku, příměstské vlaky a také vlaky PER.

paris_visite

Tato turistická karta je vydávána ve dnou provedeních, jedná se o kartu pro dopravní zónu 1 až 3 a pak kartu pro dopravní zóny 1 až 5. V těchto kartách je především finanční rozdíl a to z toho důvodu, že první z nich platí pro dopravu v centrální části Paříže, kdežto ta druhá varianta platí pro přepravu kamkoli po Paříži a do okolí.

Ceny karet, se ale dost liší. Sami můžete vidět na obrázku dole, kolik stojí karta Paris Visite, pro zónu 1-3 (žlutá) a kolik stojí pro zónu 1-5 (zelená). pokud si koupíte Paris Pass, dostanete kartu pro zónu 1-3 zdarma. To je jedna z výhod Paris Passu o kterých se dočtete zde. Je ale několik zásadních věcí, které při používání karty Paris Visite musíte dodržet. Až rozbalíte svou kartu Paris Pass, najdete v ní i kartu Paris Visite, ta se skládá ze samotné karty a pak z jízdenky. Je důležité, abyste na tuto bílou jízdenku, napsali číslo z karty Paris Visite a dobu platnosti. Na černou kartu Paris Visite si musíte zase vypsat vaše iniciále, jméno držitele karty, atd.

ceny karet paris visite

Bez vyplnění těchto údajů, budete mít při kontrole problém. Bílou jízdenku je nutné při každém použití v dopravním prostředku označit ve strojku. To je celé, pokud jste vše zvládli, můžete svou kartu Paris Visite spolu s Paris Passem začít používat.

Máme pro vás ještě jedno doporučení, nebo spíše radu. Protože karta Paris Visite, která je zdarma ke kartě Paris Pass platí jen pro zónu 1-3 (v této zóně je 90% všech památek) nemůžete jí použít při cestě z a na letiště. Pokud tedy do Paříže přiletíte a je jedno jestli na letiště Orly nebo na letiště Charlese de Gaulla, nebudete moct pro cestu z letiště použít vaši kartu Paris Visite, protože letiště Orly je v zóně 4 a letiště Charlese de Gaulla je v zóně 5. Nabízí se ale jedna možnost a to zakoupit si pro cestu z letiště samostatnou jízdenku v automatu na letišti. To samé doporučujeme i pro cestu na letiště, až pojedete z Paříže domů. Výhoda pro ty, kterým nevadí vyšší ceny Pařížské taxislužby, je jasná. Taxík vás odveze z letiště až do hotelu, počítejte ale s cenou 30-60 euro.

Click here for more information

Níže naleznete obrázek rozdělení dopravních zón v Paříži, doporučujeme vytisknout a vzít sebou. Budete tak vždy vědět, v jaké zóně jste a do jaké zóny jedete. Ti z vás kdo si pořídí Paris Pass, najdou informace o dopravních zónách i ve 120 stránkovém průvodci, který je k Paris Passu zdarma.

plan zony 2

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

informace

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde