Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Název Garnier dostala Opera podle francouzského architekta, který celou budovu navrhoval. Celá stavba Opery byla zahájena v roce 1862. Slavnostní otevření Opery pak proběhlo v roce 1875, takže Opera se stavěla třináct let. Budova Opery byla postavena ve stylu, který byl typický pro období druhého císařství.

opera garnier pariz 600px rok 1890 1905

Budova opery v letech 1890 až 1905 na dobovém snímku

Opera zvenčí

I zvenčí jde na budově Opery hodně věcí pozorovat a zároveň obdivovat. Na fasádě budovy uvidíte například velké množství zajímavých soch. Nejznámější sochou je bezesporu socha, která má název Tanec a jejím autorem je Carpeauxe. Na budově však uvidíte pouze kopii této sochy, na originál se musíte podívat do známého pařížského muzea d´Orsay.

Interiér Opery

Pokud se podíváte dovnitř Opery, tak budete určitě oslněni. Interiér budovy je v italském stylu. Za povšimnutí stojí především přepychový veliký lustr, který váží šest tun. Strop Opery je rovněž výjimečný, neboť ho v roce 1964 vyzdobil známý malíř Marc Chagall. Jeho pozoruhodné obrazy na stropě znázorňují témata opery a baletu. Hlediště je taktéž impozantní, neboť pojme celkem 2200 sedících diváků. Jeviště Opery není také nikterak malé, neboť zde vejde až 450 účinkujících. Během prohlídky Opery si můžete také prohlédnout Velké Foyer, které na Vás určitě udělá dojem, neboť je vyzdobeno různě barevným mramorem. Součástí prohlídky je možné též navštívit malé muzeum, kde jsou busty slavných a známých skladatelů a hudebníků. Sbírku doplňují pestrobarevné kostýmy z různých operních představení.

interier opera garnier

Impozantní interiér opery Garnier s šestitunovým lustrem u stropu a jevištěm pro 450 účinkujících

Návštěva Opery

Operu lze navštívit dvojím způsobem, buď na řádné operní představení, nebo v rámci prohlídky s průvodcem. První varianta je složitější a finančně podstatně náročnější. Vstupenka na představení se velmi složitě shání a často je zapotřebí vystát si na ni dlouhé fronty. Ceny vstupenek jsou navíc velmi drahé, neboť se pohybují od 100 do 180 euro. Druhá varianta je jednoduchá a určitě nepoloží Váš rodinný rozpočet. Vstup do Opery je možný každý den v době od 10 do 17 hodin. Prohlídka Opery stojí určitě za to, neboť se jedná o jednu z nejkrásnější operních scén na světě. Vstup do Opery je z ulice Rue Scribe a lístek stojí 9 euro, snížené vstupné je pak 6 euro.

interier opera garnier 1890

Dobový snímek interiéru z roku 1890 který se dochoval dodnes prakticky beze změn

Jak se k budově Opery dostanete

Velmi blízko pařížské Opery je stanice metra Opéra. Jezdí tam celkem tři linky pařížského metra, konkrétně fialová linka, zelená linka a růžová linka. Mimo metro tam jezdí červená linka A dráhy RER, vystoupit musíte na stanici s názvem Auber a pak dlouhou chodbou se dostanete do stanice metra Opéra.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde