Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Muzeum Louvre je matkou všech světových muzeí. Francouzi toto muzeum nazývají Musée de Louvre a jedná se o jedno z nerozsáhlejších muzeí na světě.

Muzeum Louvre najdete v obrovském komplexu bývalého královského paláce, který se nachází v centru Paříže. Toto rozsáhlé muzeum se dělí do tři základní části – je to pavilón Sully, Denon a Richellieu. Každá z těchto budov má ještě tři poschodí, takže každý návštěvník Louvre si musí před vstupem dovnitř muzea pořádně promasírovat nohy, aby jeho prohlídku zvládl.

550 Louvre Cour by King of Hearts

Palác Louvre s muzeem je velmi velký - Autor snímku King of Hearts

Historie Muzea Louvre

Nesmírné poklady Louvru mají základ ve sbírce francouzského krále Františka I., který zakoupil velké množství především italských maleb, včetně světoznámé Mony Lisy od Leonarda da Vinciho. Dalším velkým sběratelem obrazů byl francouzský král Ludvík XIV. Sbírky těchto dvou francouzských panovníků tvoří základ celé sbírky. Muzeum Louvre slouží veřejnosti již od konce 18. století. Brány Louvru se otevřely v roce 1793. V tomto roce bylo muzeum oficiálně otevřeno pro širokou veřejnost, takže muzeum má za sebou již více než 200 let své existence.

550 Louvre

Pohled na Louvre a skleněnou pyramidu

Sbírky Muzea Louvre

V útrobách Louvru tkví neskutečné bohatství, muzeum totiž vlastní více než 350 000 nejrůznějších uměleckých děl. Na zdech muzea uvidíte díla od věhlasných umělců, jimiž byli mistři jako Tizian, Leonardo da Vinci, Rafael, Rembrandt, El Greco, Cranach, Dürer, Hals, Rubens, van Dyck, Vermeer a mnozí další.

Louvre má dohromady osm oddělení. Nabídka je to tedy impozantní. Navštívit můžete například oddělení s Orientálními starožitnostmi, s Egyptskými starožitnostmi, pavilón s Etruskými a Řeckými starožitnostmi, Římskou sekci, sekci s Islámským uměním, oddělení Sochařství, Malířství, Kresby a malby a pavilón Dekorativního umění.

V těchto pavilónech uvidíte například zajímavosti jako je jeden z nejstarších zákoníků na světě zákoník krále Chammurapiho. Tento zákoník pochází z 18. století před naším letopočtem. Dále jsou k vidění cenné sarkofágy nebo mumifikovaná zvířata. Na své si také přijdou milovníci starověkého pohřebnictví, neboť v expozici Egyptské starožitnosti jsou vystavené hrobové předměty ze starého Egypta. Ze starověkého Řecka zde uvidíte krásné mramorové sochy, které byly inspirací mnohým renesančním malířům a sochařům. Tyto nádherné řecké sochy byly inspirací i pro slavného sochaře Michelangela, jehož Umírající otrok v Louvre také stojí.

550 Daru staircase Louvre

Interiér muzea Louvre

Záhadná Mona Lisa

Zřejmě nejcennějším obrazem Louvru je obraz Mona Lisa, který znázorňuje florentskou šlechtičnu La Gioconda. Tento proslulý obraz namaloval v 16. století známý italský malíř Leonardo da Vinci. Obraz najdete na samostatné stěně v Salle des Etats, která se nachází v křídle Denon.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde