Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Lucemburské zahrady jsou učiněným rájem na zemi. Jedná se o jeden z nejpopulárnějších pařížských parků. Tento nádherný park plný zeleně a krásných stromů se rozkládá na 25 hektarech plochy.

Po parku můžete korzovat nebo se procházet či si sednout na jednu z mnohých laviček a pozorovat kolemjdoucí. Lucemburské zahrady jsou oblíbeným a vyhledávaným místem nejenom pro všechny Pařížany, ale rovněž pro všechny turisty a zahraniční návštěvníky Paříže. Hlavní budovou parku je nádherný Lucemburský palác.

Jak se k Lucemburským zahradám dostanete?

Lucemburské zahrady najdete na levém břehu řeky Seiny. Nedaleko Lucemburských zahrad je věhlasná budova Sorbonnské university, což může dobrým orientačním bodem pro nalezení zahrad. Pokud k Lucemburským zahradám pojedete metrem, dopraví vás tam linky metra číslo čtyři a deset. Vystoupit musíte na stanici metra Odeon či Cluny La Sorbone. Pokud pojedete autobusem, můžete nasednout hned na několik autobusů, k Lucemburským zahradám jezdí například linky 27, 38, 82, 83, 85 a 89. K Lucemburským zahradám se dostanete rovněž linkou číslo tři pařížské RER dopravy, vystoupit musíte na stanici Luxembourg.

Historie Lucemburských zahrad

Dějiny parku se začínají psát už v roce 1612, kdy byl vytvořen. Z počátku sloužil pouze jako ryze privátní areál. Pro širokou veřejnost byly Lucemburské zahrady otevřeny teprve v 19. století.

V samotném rozlehlém parku je více než sto krásných soch a fontán. Nejpěknější fontánou je pravděpodobně barokní Fontaine de medicis, která byla vytvořena už v roce 1624. Najdete ji v severovýchodní části parku. Jižní část parku pro změnu krášlí Fontaine de l´Observatoire, která je z bronzu a vytvořili ji čtyři francouzští sochaři – Louise Vuillemot, Pierre Legrain, Emmanuel Fremiet a Jean-Baptiste Carpeaux. Vedle těchto pěkných a zajímavých fontán zde můžete uvidět i pomník francouzského malíře Eugéna Delacroixe nebo sochu patronky Paříže svaté Jenovéfy.

Současnost parku

Lucemburské zahrady jsou krásné v každém ročním období. Brány zahrad jsou otevřeny každý den. V letních měsících jsou zahrady otevřeny od 7.15 do 21:30 hodin. Mimo sezónu jsou zahrady otevřeny od 8.15 do 16.45 hodin. V areálu parku najdete mnoho židliček k příjemnému posezení, které si můžete kamkoliv přemístit. K dispozici jsou zde různé restaurace a kiosky, které nabízející poměrně levné občerstvení. Pro dětské návštěvníky je největším lákadlem umělý rybník, na kterém si mohou pouštět lodičky. V Lucemburských zahradách naleznete rovněž dětské hřiště, antukové tenisové kurty i šikovný altánek pro náruživé šachisty. Pro cyklisty je jízda na kole v parku zakázána, stejně tak i chůze po pěkně udržovaném trávníku.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde