Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Jelikož je Paříž jedno z největších a nejvýznamnějších evropských měst, má hned dvě mezinárodní letiště. Jsou to mezinárodní letiště Charlese de Gaulla a mezinárodní letiště Orly.

Letiště Charlese de GaullaLetiště OrlyZ letiště autobusemZ letiště vlakem

Letiště Charlese de Gaulla

Letiště Charlese de Gaulla má oficiální zkratku CDG a nachází se zhruba 30 kilometrů severně od centra Paříže. Má hned dva hlavní terminály, které mají označení CDG1 a CDG2. K letišti Charlese de Gaulla patří ještě charterový terminál, který má označení T3. V terminálu CDG2 najdete vlakovou stanici TGV-RER a šest propojených hal CDG2A, CDG2B, CDG2C, CDG2D CDG2E a halu CDG2F.

Z letiště do centra Paříže autobusem

Z letiště Charlese de Gaulla se do centra Paříže můžete dostat různými způsoby. Buď se svezete za drahé peníze taxíkem, nebo využijete levnější vlak nebo autobus. Francouzské aerolinie Air France nabízejí autobusovou linku k Porte Maillot a na Charles de Gaulla-Etoile. První autobusová linka vyjíždí každých dvanáct minut a cesta trvá přibližně čtyřicet minut. Druhá autobusová linka vyjíždí každých třicet minut a v centru Paříže jste asi za padesát minut. Další společnosti, která nabízí autobusové spojení mezi letištěm a centrem Paříže, je firma Roissybus, která vás zaveze k pařížské Opeře. Autobusy této společnosti vyjíždějí každých dvacet minut a cesta trvá padesát minut. Ze všech tří autobusových linek můžete v centru Paříže přestoupit na vlaky RER, autobusy RATP a metro. Pokud budete chtít přímo z letiště dovést do pařížského Disneylandu, odveze vás autobus Disneyland Report, který jezdí pravidelně každých třicet minut.

Z letiště do centra Paříže vlakem

Pokud chcete z letiště Charlese de Gaulla do centra Paříže cestovat vlakem, nasedněte v terminálu CDG2 na vlak TGV nebo vlak RER. Vlaky TGV a RER mají do centra města interval pěti až patnácti minut a jsou velmi rychlé a pohodlné. Vlak vás dopraví za pětatřicet minut až na stanici Gare du Nord, kde můžete pohodlně přestoupit na pařížské metro nebo další spoje RER.

Letiště Orly

Letiště Orly má oficiální zkratku ORY a nachází se 15 kilometrů směrem na jih od Paříže. Má celkem dva terminály, které se jmenují Orly Sud a Orly Ouest.
I na tomto letišti platí, že do centra Paříže se můžete dostat autobusem, vlakem i taxíkem. Autobusy společnosti Air France vás do centra města nad Seinou dovezou do třiceti minut. Zastavují ve stanicích Les Invalides a Gare de Montparnasse. Cesta Orlybusem bude ještě kratší, trvá přibližně pětadvacet minut a tento autobus vás zaveze k Denfert-Rochereau. Pokud z letiště Orly budete chtít jet do centra Paříže vlakem, musíme se nejprve malým vláčkem Orlyval dopravit ke stanici Pont de Rungis, odkud na lince C RER jezdí každých patnáct minut vlaky do Gare d´Austerlitz. Cesta tímto vlakem trvá přibližně dvacetpět minut.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

informace

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde