Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Pařížský královský palác (Palais Royal ) je bývalou královskou rezidencí, kterou najdete kousíček od světoznámé galerie Louvre. V současné době je královský palác majetkem státu a sídlí v něm Státní rada.

Pohnuté dějiny královského paláce

Pařížský královský palác má za sebou velmi bouřlivou a pohnutou minulost. Původně se totiž nejednalo o královskou rezidenci, nýbrž palác kardinála Richelieu. Kardinál si nechal tento přepychový palác postavit v roce 1624. Po jeho smrti v roce 1642 přešel palác do majetku francouzské Koruny. Prvním obyvatelem paláce z královské rodiny byla Anna Rakouská, která se sem přestěhovala po smrti svého manžela, francouzského krále Ludvíka XIII.

V té době dostává tato budova také název Palais Royal.
V královském paláci žil také krátce francouzský král Ludvík XIV. Ludvík XIV. alias Král Slunce zde prožil své dětství. I když se Ludvík XIV. později přestěhoval, byl palác stále královskou rezidencí. Během Velké francouzské revoluce sehrál královský palác svou důležitou roli, neboť od tohoto místa 14. července roku 1789 vytáhly masy lidí na Bastilu. Po Velké francouzské revoluci se palác proměnil na hernu. V roce 1815 ho opět získala modrá šlechtická krev, konkrétně Ludvík Filip Orleánský, který se stal později francouzským králem. V roce 1871 byl královský palác částečně zničen, takže přichází velká rekonstrukce budovy. Po rozsáhlé rekonstrukci v letech 1872 až 1876 se královský palác stává definitivně majetkem státu.

Krátký popis paláce

Současná podoba královského paláce má neoklasicistní charakter. Neoklasicistní sloh dostala budova v druhé polovině 18. století. Z původního paláce kardinála Richelieua se zachovala pouze Galerie hrdinství, kterou najdete na východní straně nádvoří.

Současnost královského paláce

Královský palác dnes slouží jako sídlo Státní rady, takže interiér budovy je široké veřejnosti nedostupný. Kromě Státní rady je královský palác také sídlem Ministerstva kultury, Ústavní rady a francouzského soudu. Budova stojí na náměstí Palais Royal, které je známé mramorovými sloupy, které mají černobíle pruhy. Mramorové sloupy jsou v noci osvětlené fluoreskujícím zeleným světlem.

V poslední době se náměstí Palais Royal stalo velmi oblíbeným místem pro mladé pařížské skateboardisty.
Severně od paláce najdete nádherné a romantické Královské zahrady, které jsou obklopené krásnými kolonádami z 19. století.

Jak se ke královskému paláci dostanete

Ke královskému paláci se dostanete pařížským metrem číslo jedna a vystoupíte na stanici Palais Royal.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde