Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Čas je drahý a obliba leteckých eurovíkendů neustále roste. Na celotýdenní pobyt není čas a tak cestovatelé čím dál častěji využívají kratší eurovíkendy s rychlou leteckou dopravou. U cest do Paříže tomu není jinak, dnes se dozvíte, jak takový eurovíkend probíhá.

Paříž je pro krátké eurovíkendy jako stvořená a díky rychlé letecké dopravě mohou toto krásné město navštívit i cestovatelé, kteří si pobyt na celý týden nemohou časově dovolit. Jak by tedy mohl vypadat váš eurovíkend v Paříži?

Je pátek a vy přicházíte z práce, doma už na vás čeká pečlivě zabalené zavazadlo a vy s úsměvem na tváři vyrážíte směr letiště Václava Havla, neb váš let do Paříže za tři hodinky odlétá. Cesta na letiště a odbavení nebývá již dnes problémem a tak v odpoledních hodinách již sedíte v letadle směr Paříž.

Let do Paříže není nijak časově náročný a za zhruba hodinku a půl již dosedáte na ranvej mezinárodního letiště Charlese De Gaulla nebo na mezinárodní letiště Orly. Cílové letiště vždy závisí na tom, kterého dopravce si pro svůj let do Paříže vyberete. Z letištní haly se vydáte rovnou k nástupišti Pařížské MHD. Za necelých 9 euro vás rychlovlak RER odveze z letiště do centra, nebo na nejbližší zastávku k vašemu hotelu.

550 invalidovna vstup

Večer se blíží a vy jste ubytovaní. Je čas vyrazit na večeři do některé z místních restaurací a vychutnat si večerní procházku nádherně osvětlenou Paříží. Následujícího rána, po probuzení v hotelovém pokoji odcházíte na snídani a můžete se připravit na den plný památek a nádherných Pařížských parků a promenád.

Protože je ráno, je dobré si památky rozdělit dle atraktivity a také dle umístění. Protože je váš hotel přímo v centru Paříže, máte nedaleko hned první příležitost. Projdete se po nádherném mostu Pont Neuf a jako první se zastavíte na ostrově Cité, přes který tento most vede. Je zde jednak velmi hezký pohled na řeku Seinu a hlavně se na ostrově Cité nacházejí hned dvě velmi pěkné a oblíbené památky.

Na ostrově Cité budete mít možnost si prohlédnout katedrálu Notre Dame, což je stavba, která je považována za jednu z nejkrásnějších staveb ve Francii. Katedrála slouží již dva tisíce let jako dějiště nejrůznějších náboženských ceremonií. Impozantní pětilodní baziliku a přilehlé prostranství můžete navštívit již od osmé hodiny ranní a vstup je zdarma. Vstupné zaplatíte, jen pokud se budete chtít podívat i nahoru na věž, cena je cca 8 euro.

550 Louvre

Na ostrově Cité ještě chvilku zůstaneme a zajdeme se podívat do Svaté kaple. Sainte Chapelle je nádherný gotický kostel z 13 století, který nechal postavit Ludvík IX. Tato budova vás uchvátí především uvnitř, nádherná skleněná vitrážová okna vysoká 15 metrů a přehlídka téměř 12 stovek maleb na skle je doslova impozantní zážitek. Kaple je pro veřejnost otevřená od půl desáté dopoledne a za vstup zaplatíte 8 euro.

Z ostrova Cité se vydáte směrem k nádherné budově Pařížské radnice, což je vlastně renesanční palác vystavěný roku 1533, kde si můžete v některé restauraci vychutnat také něco z Francouzské kuchyně. Přilehlé náměstí k tomu přímo vybízí. Pěší procházkou cca 10 minut chůze se přesunete k fontáně neviňátek. Jedna z nejslavnějších fontán v Paříži, kterou vytvořil v roce 1549 sochař Jean Goujon je také výborným objektem k pořízení rodinných fotografií.

Od fontány se přesuneme k opravdové perle Paříže a tou je muzeum Louvre. Matka všech světových muzeí a nejstarší muzeum na světě si vyžádá vaši přítomnost na několik hodin. Prostory muzea jsou opravu velmi rozsáhlé a na prohlídku si vyčleňte celé odpoledne. Tři pavilony a každé má tři poschodí, to je muzeum kde najdete přes 350 tisíc exponátů a mimo jiné také slavný obraz Mona Lisa od Leonarda.

notre dame

Dnes vás čeká ještě večerní procházka s večeří v dobré Pařížské restauraci a poté pohodový spánek. Následující ráno po snídani vyrážíte na poslední návštěvní výpravu. Absolvovat eurovíkend v Paříži a nevidět slavnou Eiffelovu věž je nemyslitelné. Abyste si cestu k věži zpříjemnili, vydáte se opět k řece, kde nastoupíte na vyhlídkovou plavbu. Plavba zabere zhruba hodinku a vystoupíte nedaleko již zmíněné Pařížské ikony. Eiffelova věž a výhled z ní, bude příjemnou tečkou za vaším pobytem v Paříži.

Po návštěvě Eiffelovy věže již stačí nastoupit na nedaleké zastávce na rychlovlak RER a odjet směr letiště. Po cca hodině a půl letu jste opět na letišti Václava Havla a váš eurovíkend v Paříži je u konce. Krátký, ale příjemně strávený víkend plný zážitků, fotografií a nových zkušeností sice končí, ale jak sami vidíte, nemusí být určitě poslední, Paříž a další metropole toho nabízejí opravdu mnoho a není tak problém na eurovíkend zaletět častěji.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Blog

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde