Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Pařížská Invalidovna je jednou z nejnavštěvovanějších a nejznámějších památek města nad Seinou. Popularita Invalidovny je rovněž dána tím, že v jejích útrobách je také hrobka slavného Napoleona.

Popis Invalidovny

Invalidovna je velmi rozsáhlý komplex, který se nachází v pařížské čtvrti Invalidés. Celý rozlehlý komplex se skládá ze sedmi budov. Všech sedm budov je však navzájem propojeno, takže návštěvník se jen složitě orientuje, kde která budova začíná a končí. V areálu Invalidovny je celkem patnáct vnitřních nádvoří, jenom hlavní nádvoří je dlouhé přes 100 metrů. Celý rozsáhlý komplex Invalidovny se pokrývá na úctyhodné ploše 350 x 500 metrů.

550 invalidovna vstup

Vstup do Invalidovny

K čemu Invalidovna v minulosti sloužila?

Již samotné název napovídá, že stavba byla postavena jako invalidovna pro vysloužilé vojáky. Vedle Invalidovny byla zde také postavena nemocnice. Později se Invalidovna využívala jako místo posledního odpočinku některých významných francouzských osobností.

Dóme

V útrobách Invalidovny najdete řadu hrobů význačných francouzských generálů, ale nejznámější hrob patří samozřejmě císaři Napoleonovi Bonaparte. Tento hrob najdete v Dómu, což je kostel ze 17. století. V Dómu jsou hroby desítky dalších francouzských osobností, včetně členů Napoleonovy rodiny. Kdo má rád dějiny francouzské armády, ten zde najde nejdůležitější jména francouzských generálů a hodnostářů.

550 Tombeau de Napoleon by Thesupermat

Památník a hrobka Napoleona v Dómu - Autor snímku Thesupermat

Dóme je nepřehlédnutelnou budovou, neboť jeho kopule byla roku 1715 pozlacena, takže svým leskem září do širokého okolí. Hrobku císaře Napoleona najdete uprostřed chrámu. Přístup k hrobce je po točitých schodech před oltářem. Napoleonovo tělo bylo uzavřeno do šesti rakví a roku 1861 bylo slavnostně uloženo do krypty.

Armádní muzeum

Vedle Dómu je nejzajímavější atrakcí Invalidovny Musée de l’Armée nebo-li Armádní muzeum. Otevírací doby muzea jsou od desáté hodiny do osmnácté hodiny. Vstupné je 7 euro nebo zdarma s kartou Paris Pass a Muzeum Pass. Armádní muzeum je jedno z nejstarších armádních muzeí v Evropě. Muzeum má velké množství vojenských exponátů od pozdního středověku až po současnou dobu. Jedna z nejzajímavějších sbírek je například cenná středověká sbírka zbraní z pařížské zbrojnice nebo orientální středověké zbraně, které vesměs pocházejí z Japonska. Armádní muzeum se však nejvíce soustřeďuje na napoleonské války. K vidění je zde kupříkladu unikátní uniforma císaře Napoleona nebo uniformy všech armád které byly do napoleonského konfliktu zataženy. Pozoruhodná je rovněž výstava, která mapuje francouzskou exilovou vládu za druhé světové války.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde