Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

První dochované nálezy osídlení kolem Paříže jsou z doby okolo roku 4500 před Kristem. Zhruba okolo roku 300 před Kristem se zde usídlili Galové z kmene Parisiů. Dalšími obyvateli Paříže pak byli Římané. Vůbec první osídlenou oblastí byl ostrov Île de la Cité, postupem času však byl osídlen i levý břeh Seiny.

Francká říšeRozšíření PařížeLudvík XIVRevolucePaříž a móda

Z Paříže se stává hlavní město Francké říše

Paříž se stala hlavním městem Francké říše za panování krále Chlodvíka v roce 508. Chlodvík I. byl křesťanským králem, takže již v roce 511 nechal postavit katedrálu svatého Štěpána (francouzsky St- Étienne), která dodnes stojí na ostrově Île de la Cité.

Paříž se rozšiřuje

Dalším významným mezníkem v dějinách Paříže je 11. století. V průběhu tohoto století se Paříž rozšířila na pravý břeh řeky Seiny. V dalších stoletích rostlo město velmi rychle, neboť se začalo s vysušením velkých močálů kolem Paříže. V té době také dochází k dláždění hlavních cest a vybudováni první pevnosti Louvre. Začíná se také stavět katedrála Notre-Dame, takže z Paříže se stává duchovní, obchodní i intelektuální centrum.

Stavební rozkvět za Ludvíka XIV.

Největší stavební rozkvět zažívá Paříž za panování Ludvíka XIV., který panoval od roku 1643 do roku 1715. Ludvík XIV. se především zasloužil o výstavbu přepychového zámku ve Versailles, kde přesunul svou královskou rezidenci. V této době bylo v městě nad Seinou vybudováno velké množství nádherných paláců a okázalých budov.

Paříž po Francouzské revoluci

Během Velké francouzská revoluci byly některé pařížské budovy poničeny, zvláště neslavná Bastila, která byla nejenom dobita, ale také stržena a zničena. Za vlády císaře Napoleona pro změnu vyrostlo v Paříži velké množství pomníků, včetně Vítězného oblouku na bulváru Avenue des Champs-Élysées.

Paříž po druhé revoluci

Po roce 1848, kdy v Paříži proběhla druhá revoluce, se opět začalo stavět ve velkém a z Paříže se stalo nejkrásnější město Evropy. Lví podíl má na tom baron Hausmann, který uskutečnil na svou dobu vskutku obrovskou přeměnu středověkého města na město s velkými bulváry a okázalými třídami.

Paříž se stává módním městem

Konec 19. století představuje pro město nad Seinou znovu období velkého rozmachu. V té době se v Paříži pořádá Světová výstava a je vybudována Eiffelova věž, která je dodnes nejznámějším symbolem Paříže. Paříž se stala důležitým a výstavným městem, kde se konalo velké množství prestižních akcí. Za všechny jmenuje Letní olympijské hry, které se v Paříži pořádaly hned dvakrát a to v letech 1900 a 1924.  

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

informace

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde