Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Veřejná doprava v Paříži je na špičkové úrovni, takže cestování po hlavním městě Francie je velmi příjemné a rychlé. Pokud se po Paříži budete chtít rychle pohybovat, využijte buď pařížské metro či městské autobusy nebo místní příměstskou železnici.

MetroAutobusRER

Metro v Paříži

Pařížské metro má za sebou více jako sto let své existence. První soupravy metra vyjely už v roce 1900. Pařížské metro je tedy jedno z nejstarších v Evropě. Od roku 1900 se však pařížské metro v mnohém změnilo. V současné době má celkem čtrnáct linek, které jsou od sebe barevně odlišené. Kromě barevné odlišnosti jsou ještě jednotlivé linky očíslovány od jedničky až po čtrnáctku. V každé stanici metra je k dispozici podrobný plánek metra, takže nehrozí, že byste zabloudili.

Ve větším plánku metra jsou dokonce vyznačeny nejdůležitější pařížské ulice a památky. V každé stanici je taktéž pokladna, ve které vám lístky na metro prodají. Pařížské metro je zpočátku nepřehledné, nicméně po několika jízdách si na něj velice rychle zvyknete. Vše je totiž velmi dobře a zřetelně značeno. Na jízdní řády můžete zapomenout, neboť v každé stanici je informační tabule, kde je uveden příjezd dalšího metra. První metro jezdí kolem páté hodiny ranní, poslední pak třicet minut po půlnoci. Vedle těchto technických informací je dobré vědět, že pařížské metro má svůj osobitý kolorit, neboť v téměř každé stanici metra narazíte na nějakého potulného hudebníka nebo zpěváka. Někteří muzikanti rovněž hrají a zpívají v jednotlivých vagónech metra a přivydělávají si tak na živobytí.

Autobusy

Pařížské autobusy je dobré využít především v okrajových částech Paříže. Paříž má k dispozici celkem 57 linek autobusů. Pro turistu, který však není znalý Paříže, není cestování pařížskými autobusy příliš ideální. Jsou docela pomalé, mají hodně zastávek a některé autobusy navíc nehlásí názvy zastávek.

RER

RER je další možností jak se pohybovat po Paříži. Jedná se o příměstský typ metra, který se však mnohem více podobá vlaku. Stanice RER uvidíte i v centru Paříže, ovšem RER vlak využijete především tehdy, když se potřebuje dopravit do okrajových čtvrtí města nad Seinou. Zde si však musíte dát pozor na konečnou stanici vlaku, neboť některé linky se rozdvojují. Je potřeba si dávat pozor, kam příslušný vlak jede. Většinou jsou na stanicích RER elektronické cedule, které vám ukážou cílovou stanici konkrétní linky. RER má celkem pět linek, které jsou přehledně barevně odlišeny, na rozdíl však od pařížského metra nejsou označeny číslicemi, nýbrž velkými písmeny od A do E.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

informace

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde