Pondělí, Říjen 14, 2019

logo 7a

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Interaktivní mapa

Chcete si prohlédnout Pařížské památky téměř na vlastní oči? Zajímá vás kde které památky v Paříži jsou a jak se k nim dostat? To vše a mnohem víc, najdete v naší interaktivní mapě.

Chcete vědět víc?

Paris Pass se slevou

Máme pro vás malý bonus, který jinde nedostanete. Kartu Paris Pass s pěknou slevou. Chcete li ušetřit ještě víc POZOR akce jen do 15.9.2016, tak uplatněte náš slevový kód.

Chcete vědět víc?

 

Karta Paris Pass

Nechcete platit vstupné v Pařížských památkách? Nechcete čekat v nekonečných frontách při vstupu do Pařížských památek? Chcete jezdit po Paříži městskou dopravou zadarmo?

Chcete vědět víc?

Paříž
Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Pompidouovo centrum je velice atypická budova, kterou najdete v centru Paříže. Pompidouovo centrum stojí blízko Pařížské radnice, konkrétně na náměstí Georges Pompidou.

 Popis budovy

Pompidouovo centrum (Centre Pompidou) nelze přehlédnout, neboť převyšuje ostatní budovy v jeho bezprostředním okolí. Tato impozantní stavba má na délku 166 metrů a na šířku 60 metrů. Na výšku pak stavba měří 42 metrů. Rozměry budovy však nejsou tím nejdůležitějším na celé stavbě. Tím nejdůležitějším je vzhled celé budovy, který by se dal přirovnat k architektuře stylu hi-tech. Nejnápadnějším prvkem celé budovy je barevné potrubí, kteří mnozí přirovnávají k ropné rafinerii. Různě barevné trubky a roury však nejsou pouhou ozdobou, ale slouží k rozlišení funkcí jednotlivých trubek. Tak například zelené trubky slouží jako vodovodní potrubí, modré roury jako klimatizační potrubí a žluté trubky pro změnu jako elektrické vedení.

Extravagantní vzhled budovy je čistě funkční. Vně budovy totiž vede i hlavní schodiště. Jedná se o pohyblivé schodiště, které strmě stoupá futuristickým skleněných tubusem po průčelí budovy s krásným výhledem na náměstí Georgie Pompidou. Pokud se dostane až na terasu budovy, uvidíte překrásný výhled na Paříž.

Pompidouovo centrum uvnitř

Při popisu nezvyklé budovy nesmíme opomenout, že uvnitř Pompidouova centra jsou rovněž velmi cenné a vzácné poklady. Pompidouovo centrum má totiž stálou expozici moderního umění a kultury. Stále sbírky se nacházejí v pátém a ve čtvrtém patře. Většina uměleckých děl pochází z let 1905 až 1960. První a šesté patro je pro změnu vyhrazeno příležitostným výstavám a expozicím. V prvním, druhém a třetím patře je knihovna a informační střediska.

Nejvýznamnější díla

Mezi nejvýznamnější díla zdejšího centra patří bezesporu obraz od světoznámého malíře Marca Chagalla, který nese název Rusku, oslům a ostatním. Dílo vzniklo v roce 1911 v malém běloruském městečku Vitebsku. Mezi další významná díla zdejší galerie lze zařadit obraz od Matisse Králův žal a George Braguea Hráč na kytaru.

Praktické informace

Pompidouovo centrum je pro širokou veřejnost otevřeno denně od 11 do 21 hodiny. Vstupné činí 12 euro, snížené pak stojí 9 euro a platí pro návštěvníky od 18 do 25 let. Zcela zdarma mají vstup všichni návštěvníci do 18 let. Vstup zdarma pro všechny platí každou první neděli v měsíci. Pokud máte zájem pouze o vstup na terasu s vyhlídkou, zaplatíte 3 euro. Pompidouovo centrum leží blízko stanice metro Rambuteau.

Líbí se ti tu? Tak sdílej stránku na Facebooku

Památky

Vstupné do památek zdarma?

info paris passNechcete platit vstupné do Pařížských památek? Nechcete stát ve frontách u vstupů? Chcete jezdit Pařížskou MHD zdarma?

Chcete vědět víc?

Průvodce Paříží

Paříž a její památky

versalies 4

Přehled památek Paříže

V Paříži je nespočet památek, které stojí za návštěvu. Zde najdete jejich ucelený přehledný seznam a detailní popis každé Pařížské památky.

Pokračujte zde

Paříž a důležité informace

metro 2

Důležité informace pro vás

Podívejte se na důležité informace, které se vám budou před cestou do Paříže hodit. MHD, letiště v Paříži, jak používat turistické karty atd.

Pokračujte zde

Pařížský blog

eifellovka 2

Pařížský blog s novinkami

Zde se dozvíte spoustu novinek, které se vám budou hodit, pokud plánujete cestu do Paříže a také aktuální Pařížské akce.

Pokračujte zde